15 marca 2017 r. w XVII LO im.Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Solidarności. Udział wzięło 77 uczniów z 47 szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa. Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie reprezentowali Łukasz Kichman oraz Karol Wojtczak z kl. III technikum, a opiekunem był Jan Rzepa. Oprócz naszej szkoły w eliminacjach wzięła udział reprezentacja  I LO w Głogowie. 

   Olimpiada ta  jest ogólnopolskim, cyklicznym konkursem wiedzy historycznej, skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski lat 1970 – 1990.
Organizatorem jest  Fundacja Centrum Solidarności z siedzibą w Gdańsku , a patronat objęło  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Partnerami są: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ Solidarność, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński
Nagrodami dla najlepszych uczniów w finale olimpiady będą indeksy na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński

About Author