W dniach 6 -7 maja  2017 roku, w miejscowości Krzyżowa, w pobliżu Świdnicy odbył się wojewódzki etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego turnieju Turystyczno – Krajoznawczego.  Na poziomie szkół ponadgimnazjalnych  wystartowało  9 drużyn zmagających się z bardzo trudnymi konkurencjami.

Celem turnieju jest popularyzowanie wiedzy o Dolnym Śląsku, a także upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki. Uczestnikami finału były 3-osobowe drużyny wyłonione
w eliminacjach międzypowiatowych, powiatowych, rejonowych, oddziałowych rywalizujące
 w trzech grupach wiekowych:

  1. szkoły podstawowe,
  2. szkoły gimnazjalne,
  3. szkoły ponadgimnazjalne.

Wśród konkurencji znalazły się m.in. test sprawdzający wiedzę krajoznawczą, topograficzną oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także zadania z orientacji w terenie, rozpoznawania zabytków czy tor przeszkód. Ponadto uczestnicy zmagali się z pytaniami
z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Patryk Olkowski wraz z kolegami Aleksandrem Sergiejczukiem oraz Kacprem Reimannem zdobył zaszczytne III miejsce na poziomie wojewódzkim.

Gratulacje!!!!!

About Author