15 października 2013 r. nauczyciele ZSSiB uroczyście celebrowali Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie pod opieką doradcy zawodowego – Joanny Gajdzińskiej – przygotowali etiudę taneczną zatytułowaną „Co mi w duszy gra”. Swoją artystyczną pantomimą wpisali się w cykl działań szkolnych inicjowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (14- 20 . 10. 2013 r.), który w tym roku przebiega pod hasłem przewodnim: „Odkryj talenty swojego dziecka.”

Oprócz talentów muzyczno-tanecznych promujemy także poszerzanie zainteresowań branżowych.

Z tego powodu 17.10.2013 r. uczniowie technikum samochodowego uczestniczyli – pod opieką wychowawczyni Joanny Pruskiej i Joanny Gajdzińskiej – w wycieczce do firmy motoryzacyjnej Volkswagen Motor Polska w Polkowicach. Pasją tych młodych ludzi jest motoryzacja, dlatego niezwykle uważnie uczestniczyli w prelekcji poświęconej nowoczesnym konstrukcjom silników oraz chętnie zwiedzili hale produkcyjne firmy. Nie było to pierwsze doświadczenie uczniów związane z nowoczesną firmą motoryzacyjną – w ubiegłym roku szkolnym ta sama grupa uczniów uczestniczyła w wycieczce do Sitech Sp. Z o. o. Już w autokarze młodzi ludzie chętnie porównywali oba zakłady, wymieniali się spostrzeżeniami dotyczącymi najnowszych rozwiązań technologicznych i organizacyjnych.

Ostatnim punktem w realizacji działań w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery była wizyta w Kinie Helios na seansie Grawitacja. Film prezentowany w formacie 3D dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń w „kosmicznym wymiarze”. Młodzi ludzie są dobrymi uczniami patrona swojej szkoły – Leonarda da Vinci – rozwijają swoje wszechstronne zainteresowania i pasje. Cieszymy się, że dążą do ideału renesansowego geniusza.

 

 

 wizyta w Volkswagenie (2)

About Author