W dniach od 8 do 10 czerwca 2016 r. w Nowym Sączu odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich województw Polski. Do powyższego turnieju przechodząc poprzez poszczególne szczeble kwalifikacyjne (od powiatowego i wojewódzkiego) zakwalifikowała się drużyna w składzie:

 

  1. Damian Bagiński z klasy III Ta
  2. Mateusz Dańczak z klasy III Ta
  3. Szymon Ostapczuk z klasy II Ta

 

Pierwszego dnia zawodnicy przystąpili do rozwiązywania licznych testów: z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego, testu skrzyżowań oraz testu z historii motoryzacji.

 

Drugiego dnia turnieju nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w różnorodnych dziedzinach: jeździe sprawnościowej z talerzem Stewarta, jeździe sprawnościowej motorowerem, sprawdzaniu stanu technicznego samochodu i motoroweru czy też w pierwszej pomocy przedmedycznej (w tej konkurencji zajęliśmy 2 miejsce!).

 

Drużyna ZSSiB zajęła 10 miejsce w Polsce (na 16 startujących), a Mateusz Dańczak, uczeń klasy III Ta, na 48 startujących zawodników zajął 6 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu. 🙂

About Author