Dziś bardzo intensywnie włączyliśmy się w obchody uroczystości odzyskania niepodległości przez Polskę. Od samego rana młodzież i pracownicy szkoły uczestniczyli w akademii . Pod kierunkiem nauczycieli historii uczniowie przygotowali wspaniałe podsumowanie drogi, która wiodła do niepodległości. O godzinie  11. 11 uroczyście odśpiewaliśmy Hymn. Włączyliśmy się w bicie rekordu solidnie się przygotowaliśmy i Hymn wybrzmiał pięknie. To hołd złożony wszystkim, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej Polsce…

W trakcie apelu zostały wręczone nagrody za konkurs „Ojcowie Niepodległości”. Głosami uczniów i pracowników szkoły wytypowano najlepsze prace i zwycięskie klasy otrzymały nagrody. Prace konkursowe przyozdobiły hol obok szkolnego sekretariatu.

Dla uczczenia święta w sali 301 został przygotowany „ Kącik Patriotyczny- 100 lecie Niepodległej”. Nastąpiło podsumowanie konkursu historycznego „ Polskie Drogi do Niepodległości”. Dziś odbył się jego ostatni etap.

Od rana w trakcie przerw smakowaliśmy ciasto, które przygotowali uczniowie i ich rodzice. Ta słodka inicjatywa zakończyła się zakupem bukietu czerwono- białych kwiatów i złożeniem ich  pod pomnikiem

Na Sali gimnastycznej został rozegrany mecz piłki siatkowej. Po dwóch stronach siatki stanęli nauczyciele i uczniowie. Ubrani w biało- czerwone barwy włączyli się w obchody święta. Tym razem wygrali- nauczyciele, ale zaangażowani byli wszyscy, również kibice.

Celebrowaliśmy odzyskanie niepodległości na wiele różnych sposobów. To nie tylko dziś… Efekty przygotowań to również makieta z wytynkowanym napisem STO LAT NIEPODLEGŁEJ, którą pod okiem nauczycieli przedmiotów budowlanych wykonali uczniowie, czy prezentacja, która była wyświetlana przez  cały dzień „Motoryzacja na przestrzeni 100 lat” przygotowana przez nauczyciela zwodów samochodowych .

Szkoła prezentowała się dzisiaj pięknie. Odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele, dekoracje , dominująca biel i czerwień….. To nasze drobne gesty w podziękowaniu za WOLNOŚĆ.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania w dzisiejsze obchody

About Author