Dnia 3 listopada 2015r. w Miejskim Ośrodka Kultury w Głogowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem holenderskiej policji – p. Ireną de Ruig – przedstawicielem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji, Garnizon Oost Nederland – koordynatorem projektu „Praca w Holandii ….” oraz p. Hanną Mongard – reprezentującą NGO Fair Work, organizację pozarządową zajmującą się problematyką handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa. W spotkaniu zatytułowanym “Nie jesteśmy na sprzedaż” wzięło udział 23 uczniów naszej szkoły z klas I i II. Podczas spotkania poruszone zostały bardzo ważne i aktualne tematy pracy niewolniczej, sposobów unikania tego rodzaju zatrudnienia oraz jak postępować w przypadku podjęcia pracy za granicą. Obydwie prelegentki podkreślały, że celem ich działania nie jest zniechęcanie młodych ludzi do pracy na terenie Holandii, lecz przygotowanie ich do takiego wyjazdu i zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia. Młodzi ludzie mogli usłyszeć min. jakie prawa przysługują pracownikowi w Holandii oraz jakie dokumenty musi im przedstawić pracodawca, aby praca była legalna i bezpieczna. Zaproszeni specjaliści podzielili się bogatą wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.

Organizatorami spotkania były: Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie oraz Starostwo Powiatowe w Głogowie.

Uczniowie na spotkaniu byli pod opieka pań pedagog – B. Kohlman i S. Matuszewskiej.

 

About Author