Dnia 11 marca 2016 r. odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Iwonę Demczyszak z wrocławskiego IPN-u na temat Żołnierzy Wyklętych w latach 1944 – 1956. W warsztatach brali udział uczniowie klasy I Tb. Spotkania te odbywają się cyklicznie, a za ich organizację odpowiadają pan Jana Rzepa i pani Joanna Pruska. Finałem spotkania był konkurs historyczny “Nie dajmy zginąć poległym”, przeprowadzony na sprzęcie Testico w szkolnej auli. Za obsługę sprzętu odpowiedzialny był pan Ireneusz Pęciak. Pierwsze i drugie miejsce w konkursie zdobyli uczniowie klasy II Ta: Szymon Ostapczuk oraz Szymon Borowiak, natomiast miejsce trzecie zajęli ex-aequo: Wojciech Godlewski z klasy IV TB i Łukasz Małolepszy z klasy I B. Dodatkową atrakcją spotkania była mini prezentacja pt. „Jan Stefko, pseudonim Mściciel” pani Jolanty Peciak z Gimnazjum nr 1, dotycząca historii jednego z Żołnierzy Wyklętych. Pani Jolanta była jednocześnie fundatorem nagród książkowych dla zwycięzców konkursu, a panowie: Jan Rzepa i Ireneusz Pęciak – nagród rzeczowych.

 

DSCN6656

DSCN6657

DSCN6667

DSCN6669

DSCN6675

DSCN6680

About Author