Dnia 2 marca przeprowadzona została w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (obchodzonego corocznie 1 marca), przygotowana przez pana Jana Rzepę, panią Joannę Pruską oraz pana Piotra Weryszko, poświęcona pamięci żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, którzy walczyli o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i zainstalowanym przez niego reżimem komunistycznym. Zapłacili za wierność swoim ideałom niejednokrotnie cenę najwyższą – cenę swojego życia. Nawet jeśli udało im się przeżyć, przez kolejne 45 lat żyli z piętnem – jako to określała komunistyczna propaganda – “bandytów” i “faszystów”. Aby przybliżyć młodzieży temat Żołnierzy Wyklętych została ponadto zorganizowana wystawa z wrocławskiego IPN-u, która w obrazowy i przenikliwy sposób ukazuje życie i działalność wielu polskich bohaterów tamtych lat. Wystawę tę mogą uczniowie oglądać w szkolnej auli. Pomocy w przygotowaniu wystawy oraz akademii udzielił, jak co roku, pan Ireneusz Pęciak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII

About Author