Dnia 10 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Na ten dzień Polacy czekali ponad wiek.  By upamiętnić trud naszych przodków walczących z zaborcami o wolną Polskę w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie zorganizowano patriotyczny apel. Przygotowali go uczniowie z klas 3td, 3Tc, 2tb, 1Tb, 1Ta oraz z klasy 3a. Uczestniczącym w apelu: dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom przybliżono patriotyczne pieśni i wiersze, odezwę Rady Regencyjnej do Narodu Polskiego oraz wydarzenia z okresu kiedy Polska walczyła o niepodległość. Uroczystość 11 listopada wzbogaciła oprawa patriotyczna. Prace plastyczne zostały przygotowane przez uczniów i rodziców. Panująca podczas prezentacji zaduma i cisza pokazują jak ważną dla Nas – Polaków uroczystością jest obchodzony w Polsce dzień 11 listopada

About Author