W piątek nasza szkoła włączyła się w akcję zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. Panie Julianna Jałowiecka-  Kuras, Bernadeta Hübner- Kostrzewa, Maja Stachowiak  zadbały , by wszystko wypadło jak najlepiej. Od rana „Przedwiośnie” czytali wszyscy: nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły. W bibliotece powstała okolicznościowa ekspozycja, która nawiązuje do treści lektury. Uczniom radość sprawiła pieczęć, która dotarła do szkoły i jest pamiątką udziału w Narodowym Czytaniu.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Podczas tej edycji Narodowego Czytania,  oprócz promowania czytelnictwa,  chcieliśmy uczcić jubileusz trwającego roku stulecia odzyskania niepodległości. Mamy nadzieję, że jak napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda „przesłanie Żeromskiego wzbogaci program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi”.

About Author