27 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie obył się Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – etap powiatowy.
W turnieju wzięły udział 4 trzyosobowe drużyny ze szkół ponadpodstawowych z powiatu głogowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać testy z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielali pierwszej pomocy, wyszukiwali usterek technicznych pojazdu i kierowali samochodem.
Nad przebiegiem zmagań czuwała komisja sędziowska, w której skład weszli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, strażacy z OSP Smardzów oraz nauczyciele z ZSSiB.

Po zsumowaniu punktacji z wszystkich konkurencji zwycięzcą etapu powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego została drużyna Zespołu Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie w składzie: Tymofii Krychun, Maksymilian Erwin Zacharzewski i Marcin Lasak pod opieką Waldemara Rozworskiego.
Drugie miejsce przypadło drużynie nr 1 Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie w składzie: Szymon Henkel, Seweryn Małachowski, Szymon Szachniewicz pod opieką Andrzeja Ruebenbauera.
Trzecie miejsce zajęła drużyna nr 2 Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie w składzie: Jakub Sidorowicz, Filip Klarycki, Krystian Lech pod opieką Pawła Gołdona.
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka. Sponsorami nagród byli: Starosta Głogowski, firma Arra Group, Intertrans PKS Sp z o.o. oraz STARCOM sp.j.

About Author