Metody coachingowe w doradztwie zawodowym uatrakcyjniają i urozmaicają sposoby poznawania mocnych stron i preferencji zawodowych uczniów. Przekonali się o tym uczniowie klasy III z Gimnazjum nr 5 w Głogowie, którzy przybyli pod opieką wychowawcy p. Anety Silniewicz do naszej szkoły na warsztaty prowadzone przez p. Joannę Gajdzińską – doradcę zawodowego.  Celem nadrzędnym spotkania zainicjowanego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki było uświadomienie uczniom istnienia uniwersalnych umiejętności, które rozwinięte w warunkach szkolnych, domowych i towarzyskich mogą znaleźć zastosowanie w pracy zawodowej.

Pani J. Gajdzińska zastosowała „hak myślowy niepełnego naczynia” oraz prezentację multimedialną guru coachingu Macieja Bennewicza pt.: „Cele i metody coachingu”. Uczniowie po wypełnieniu ankiety uzdolnień: „ W czym jestem mistrzem?” otrzymali informację na temat rodzaju swoich uzdolnień a następnie – w grupach – pracowali z kartami coachingowymi, które pozwoliły im odróżnić cechy charakteru i zainteresowania od uzdolnień. Uczniowie i opiekunka grupy zgodnie podsumowali to spotkanie informacją zwrotną pełną zadowolenia i satysfakcji. Warsztaty uznali także za atrakcyjne uczniowie klasy II Tc, którzy uczestniczyli w podobnych zajęciach 3 października br.

 

About Author