Zainteresowani ofertą uczelni wyższych uczniowie 4ta, 4tb i 4tc uczestniczyli w 11 edycji Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które miały miejsce w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym PWSZ w Legnicy. Uczniowie mieli okazję zasięgnąć informacji „u źródła” – czyli od obecnych przy stoiskach przedstawicieli uczelni, zgromadzić ulotki i ciekawe gadżety. Skorzystaliśmy także z bogatej oferty wykładów.  „Energia nie powstaje z niczego i nie znika”- takim intrygującym stwierdzeniem rozpoczął swój wywód dr inż. Jerzy Kuś. Uczestniczyli w nim, ze szczególnym zainteresowaniem, uczniowie kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Dziedzina odnawialnych źródeł energii rokuje duże zapotrzebowanie na specjalistów na rynku pracy, warto więc rozważyć kontynuację tej ścieżki kształcenia.

 Inicjatorką wycieczki była nasza  doradczyni zawodowa – p. Joanna Gajdzińska, która sprawowała opiekę nad uczniami wraz z p. Magdaleną Stodulską.

 

 

About Author