Leonardo da Vinci byłby z nas dumny. Nie tylko dlatego, że jego człowiek witruwiański godnie powiewał na proporcu ZSSiB podczas Korowodu Historycznego, ale z powodu skutecznego przeniesienia się ponad 20-osobowej grupy naszych uczniów do epoki XV wieku!

Do stulecia naszego patrona teleportowała się 22 – osobowa grupa uczniów wraz z opiekunkami: karczmarką – p. s. Matuszewską, patrycjuszką – p. M. Majerską i aspirującą do damy dworu – p. J. Gajdzińską.

Nasz zespół charakteryzowała pomysłowość i różnorodność. Jak przystało na wiek XV zaakcentowaliśmy przemianę systemu feudalnego w system stanowy. Mieliśmy zatem przedstawicieli duchowieństwa: Marek Piekarski, stanu szlacheckiego, głównie dzielnych rycerzy: Enriko Dziubański, Klaudiusz Łagodzki, Filip Szucki, Tomasz Nowak, Krystian Radło, możnowładców: Szymon Stempkowski, patrycjuszy: Filip Prządka, Krzysztof Gołąbek, piękne patrycjuszki: Katarzyna Olszewska, Sandra Ćwirko, Karolina Wróblewska, Adrianna Bochniarz, Natalia Głowacka i Jowita Rekis,  włościan, chłopów i kmieci: Bartosz Barański oraz przedstawicieli służby, czeladzi i robotników: Klaudia Stadher, Karina Jelińska, Karina Suchorukow, Karina Bielewicz, Katarzyna Dziedzic i Katarzyna Ciszewska.

Z dumą zintegrowaliśmy się pod Głogowskim Ratuszem w tanecznym korowodzie belgijki z innymi uczestnikami imprezy i już dziś myślimy o kreacjach do przyszłorocznej edycji korowodu. 🙂

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W ZAKŁADCE GALERIA

About Author