Nasza szkoła wzięła udział w KampaniiKOALICJA PRZECIW MOWIE NIENAWIŚCI – „BEZ NIENAWIŚCI”. Projekt jest integralną częścią Międzynarodowej Kampanii Rady Europy przeciwko mowie nienawiści w Internecie. Jego inicjatorem na terenie Głogowa jest Stowarzyszeniu dla Dzieci i Młodzieży „Szansa”.  

 

Koordynatorami kampanii na terenie naszej szkoły były panie – Beata Kohlman (pedagog szkolny) i Magdalena Stodulska (nauczyciel biblioteki), które uczestniczyły w dwudniowym szkoleniu warsztatowym zorganizowanym przez głogowską „Szansę”.

 

W ramach tej akcji podjęte zostały w szkole następujące działania:

W każdej klasie przeprowadzono zajęcia warsztatowe mające na celu przybliżenie uczniom tematyki kampanii przez panie pedagog – Beatę Kohlman i Sylwię Matuszewską  oraz  p. Magdalenę Stodulską. Pod opieką pedagogów szkolnych – 9 maja 2014r. odbyło się  wyjście z uczniami do Sądu Rejonowego w Głogowie na rozprawę sądową. Dnia 15 maja 2014r. z inicjatywy pedagogów odbyły się na terenie szkoły spotkania z kuratorem zawodowym, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych.   

 

Na dzień kampanii szkolnej wyznaczony został piątek – 30 maja 2014r., podczas którego zrealizowano następujące działania:

Uczniowie i nauczyciele na szarym papierze (na przerwach międzylekcyjnych) wypisali hasła dotyczące przeciwdziałania mowie nienawiści pod czujnym okiem pedagogów szkolnych  i opiekuna biblioteki, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Na drugiej lekcji p. Magdalena Stodulska przygotowała szkolną audycję na temat mowy nienawiści, którą przedstawiła całej społeczności szkolnej przez radiowęzeł szkolny.   

Na trzeciej lekcji na siłowni odbył się Konkurs na Strongmena do 65 kg  i powyżej 65 kg, za który odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego – p. Mirosław Chodor.

 

Klasyfikacja medalowa w tej konkurencji do 65 kg przedstawiała się:

I miejsce zajął: Oskar Trela – kl. II TC

II miejsce: Maciej Bartuś – kl. III TC

III miejsce: Krystian Woroniec – kl. I B

 

Z kolei w Konkursie na Strongmena powyżej 65 kg wyglądało to następująco:

I miejsce otrzymał: Łukasz Chajnowski – kl. III TA

II miejsce: Jacek Szydłowski – kl. III TA

III miejsce: Piotr Gajdemski – kl. III A

 

Na 4 lekcji rozegrane zostały mecze piłki siatkowej uczniów i nauczycieli, które cieszyły się ogromnym powodzeniem pod kontrolą niezastąpionego sędziego – pana Macieja Suskiego (nauczyciela przedmiotów zawodowych).

 

Po wielu rozegranych meczach zwyciężył zespół „żółtych koszulek” w składzie: Anna Onufrak (kl. I TC), Daria Maturska (II TC), Maciej Bartuś (III TC), Oskar Trela (II TC), Piotr Ksenycz (III TB), Kornel Szczotka (III TB), Jarosław Kosno (III TA) i Krystian Ilmak (III TC).

 

II miejsce zajęła grupa nauczycieli w składzie: pan Marian Kanigowski (wicedyrektor szkoły), p. Sylwia Matuszewska (pedagog szkolny), p. Dorota Jaremowicz (pracownik administracji i obsługi), p. Ireneusz Pęciak (nauczyciel fizyki) oraz nauczyciele wychowania fizycznego – panowie Mirosław Chodor, Krzysztof Adamczyk, Paweł Rząsa i Piotr Wieland.  

 

III miejsce przypadło zespołowi „białych koszulek” w składzie: Paulina Jaskulska (I TC), Monika Demeszuk (II TC), Łukasz Kobuziński ( I TC), Patryk Laszczowski (II A), Michał Szostek (I TC), Arkadiusz Myśliński (III B), Aleksiej Federowicz (I TC), Oskar Głąb (II TC).

 

Zwycięskie zespoły – Strongmenów i piłki siatkowej otrzymały dyplomy i medale, które ufundowane zostały przez Dyrektora szkoły – p. Janinę Nóżkę,  a uczniowie biorący udział w meczu piłki siatkowej (14 osób) dostali koszulki z logo kampanii, które otrzymaliśmy ze Stowarzyszenia „Szansa”. Sponsorom kampanii bardzo dziękujemy, a zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również wszystkim uczniom i nauczycielom za udział, zaangażowanie w naszej imprezie i zapraszamy do uczestniczenia w tego typu przedsięwzięciach.

About Author