13 grudnia 2017 r. grupa 47 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu głogowskiego
i polkowickiego   zwiedzała  sejm oraz Warszawę.  Była to nagroda za udział w  konkursie z okazji  przypadającego  5 grudnia br. 150 – lecia urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Organizatorem konkursu  pod nazwą „Józef Piłsudski w oczach współczesnego pokolenia” była pani senator RP  Dorota Czudowska oraz pan poseł na sejm RP Wojciech Zubowski. W konkursie wzięło udział ponad 70 osób. Z  naszej szkoły wyróżnienie otrzymali Dawid Dydo z kl. III technikum oraz Kacper Kuczak z kl. II technikum za prezentację multimedialną o Marszałku. 

W jednej z sal sejmowych dokonano podsumowania konkursu oraz wręczono nagrody i dyplomy. Wszyscy po zajęciu galerii sejmowej mogli zapoznać się z pracą parlamentarzystów bowiem
 w momencie zwiedzania trwały obrady Sejmu. Zjedliśmy również obiad w restauracji sejmowej.
Reszta dnia to pokłon Marszałkowi przed Belwederem oraz na Placu J. Piłsudskiego, następnie spacer  – Trakt Królewski, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, pomnik Jana Kilińskiego,  Barbakan, Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki, katedra św. Jana. O zmroku zdążyliśmy jeszcze na Złote Tarasy. Następny konkurs z okazji 200-lecia urodzin Marszałka i 150-rocznicy odzyskania niepodległości  już za 50 lat. Może nasi następcy wezmą udział ?

About Author