Znana psycholożka Ewa Woydyłło twierdzi, że „dobre życie składa się z dobrych przeżyć”.
W poszukiwaniu dobrych przeżyć wyruszyła 24.09 2014 r. międzyszkolna (ZSSiB, I LO, II LO) wyprawa do Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach k/Lublina na India…India…Festival. Dostarczyła nam ona wyłącznie niesamowitych emocji. Uczestniczyliśmy w seminariach naukowych prowadzonych przez profesorów z Oxfordu, obejrzeliśmy pokazy warsztatowe i spektakle z największymi światowymi hinduskimi gwiazdami. Byliśmy obecni na biesiadzie kulinarno-artystycznej smaków prosto z Indii. I co najważniejsze – wszystko to w doborowym towarzystwie samych mistrzów teatru: Andrzeja Seweryna, Włodzimierza Staniewskiego i Mariusza Gołaja.

Zwiedziliśmy też magiczne stare miasto Lublin nocą.

ZSSiB reprezentował uczeń klasy III Ta: Piotr Zachoszcz, który pozuje na załączonych zdjęciach z Maliką Sarabhai – światowej sławy choreografką, tancerką i aktorką, nominowaną w 2005 r. do Pokojowej Nagrody Nobla, z Dbjaya Sarkar utytułowaną tancerką Kathak z Kalkuty, z Shyam Khyapą – Baulem, wajdelotą tradycyjnej muzyki hinduskiej, na zdjęciu zbiorowym z samym Andrzejem Sewerynem i Włodzimierzem Staniewskim.

Wyprawę zainicjowała i zrealizowała Joanna Gajdzińska – doradca zawodowy z ZSSiB, jednakże bez zaangażowania p. Joanny Lehmann z II LO oraz p. Katarzyny Swędrowskiej i p. Elżbiety Soi z I LO przedsięwzięcie nie miałoby szans powodzenia. Za udaną współpracę nauczycielom i uczniom z serca „Dziękuję”.

Więcej zdjęć z wyprawy znajduje się w zakładce “Galeria”.

 

_DSC0628

_DSC0653

 

_DSC0535

 

About Author