Dnia 13 marca 2015 roku w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkól Ekonomicznych w Głogowie odbyła się XI już edycja konkursu pt. ,,Czy wiesz co jesz?” pod hasłem „Bezpieczeństwo żywienia i żywności” pod patronatem Starosty Głogowskiego, Prezydenta Miasta Głogowa, “Społem” PSS oraz Księgarni “Feniks”.

 

Naszą szkołę godnie reprezentował 2- osobowy zespół w składzie: Karolina Wróbel  i Gracjan Jaciuk z kl. I TB, który po kilkugodzinnych zmaganiach konkursowych zajął II miejsce w kategorii szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Opiekunami konkursu były panie – B. Kohlman (pedagog szkolny) i M. Karamucka (nauczyciel biologii i chemii). 

 

Uczniowie początkowo wzięli udział w  rozwiązaniu testu, następnie odbyła się tzw.  część ćwiczeniowa, a cztery najlepsze drużyny wzięły udział w części quizowej  (dwie z gimnazjum i dwie ze szkół ponadgimnazjalnych). Część zadań była przeprowadzona w języku angielskim lub niemieckim. Podczas konkursu, została wygłoszona prelekcja na temat – „Co mówią nam etykiety produktów spożywczych” oraz odbyła się degustacja potraw sporządzonych wspólnie przez uczniów Ekonomika z szefem kuchni Bonduelle.

 

Klasyfikacja konkursowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

II miejsceZespół Szkół Samochodowych i Budowlanych  im. Leonarda da Vinci w Głogowie

III miejsce –  Gimnazjum nr 1 im. Dzieci Głogowskich w Głogowie

IV miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nielubi.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

About Author