Pełną parą ruszyliśmy z promocją szkoły. Jak co roku z wielką przyjemnością pojawiamy się w szkołach gimnazjalnych powiatu głogowskiego i okolic, aby zapoznać młodzież z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Liczymy na to, że z wieloma z tych uczniów spotkamy się ponownie 1 września , tym razem w murach naszej szkoły. :)
6 Zdjęć
5 grudnia wręczane były stypendia Prezydenta Miasta Głogowa. Nagrodzone zostały dwie nasze uczennice: Marta Poroszewska z klasy 1 Tc, która otrzymała stypendium za czas nauki w gimnazjum oraz Alicja Denuszek z klasy 3 Tc za osiągnięcia w nauce w klasie drugiej. Obu dziewczętom serdecznie gratulujemy.
11 Zdjęć
Nasza grupa muzyczna, działająca pod opieką pań pedagog: Sylwii Matuszewskiej i Beaty Kohlman, w składzie: Kacper Grzelak z kl. III B, Dominika Hirzyńska – uczennica kl. II Tc oraz Sebastian Mazur z kl. II Ta zajęła pierwsze miejsce podczas tegorocznych Głogowskich Dni Młodzieży, zorganizowanych dnia 26.09.2013 r. przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży „Szansa”.
7 Zdjęć
Dnia 24 września 2013 roku uczniowie ZSSiB wzięli udział w akcji organizowanej przez Hutę Miedzi „Głogów” – „Zdaj krew razem z HDK”. Naszym celem było zdanie krwi dla śmiertelnie chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
18 Zdjęć
Ślubowanie uczniów klas pierwszych uświetniła obecność przedstawicieli Związku Sybiraków Polskich. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w przejmującej lekcji historii opowiedzianej przez pana Stanisława Dwojny, pełniącego funkcję prezesa związku oddziału głogowskiego, pana Aleksandra Szymańskiego, pana Edwarda Kozara oraz panią Elżbietę Rosińską. W sposób rzeczowy, ale z niesłabnącą – mimo upływu lat – nutą wzruszenia w głosie opowiedzieli o przyczynach wywózki na Syberię obywateli Polski, o kolejnych etapach zsyłki, począwszy od lutego 1940 roku, o dramatycznych losach i gehennie tych, którzy skazani zostali na życie w tak ekstremalnie trudnych warunkach bytowych, o ludziach nazywanych dziś „Sybirakami”, na których przeżycia II wojny światowej odcisnęły szczególne piętno. Na koniec pan Szymański wystąpił do młodzieży z apelem, aby podtrzymywała wiedzę o przeżyciach Polaków w czasie II wojny światowej, by nikt nigdy więcej nie musiał doświadczać tragizmu wojny.
15 Zdjęć