Pozdrowienia ze słonecznej Grecji, gdzie rozpoczęła się dwutygodniowa mobilność w ramach Programu Erasmus+
W poniedziałek przed południem nasza grupa dojechała szczęśliwie na miejsce, które od razu nas urzekło. Podróż przebiegła bez większych problemów, autokar był całkiem komfortowy, więc czas nam szybko zleciał.
Także na miejscu okazało się, że hotel spełnia wszelkie oczekiwania, więc po krótkim wypoczynku pierwszego dnia mieliśmy spotkania wprowadzające nas w temat, który będziemy realizować. Uczniowie każdego kierunku technikum będą mieli swoje zadania do wykonania, związane z naszymi zainteresowaniami.
Świetnie przebiegło pierwsze spotkanie z grecką szkołą, liceum Litochoro. Nauczyciele zrobili nam niezwykle ciekawy wykład na temat odnawialnych źródeł energii, o budownictwie w Grecji i przemyśle samochodowym. Nie zabrakło też ciekawych informacji o kraju, jego historii, geografii i kultury. A po wykładzie była super integracja z greckimi uczniami. A że nic tak nie łączy, jak zdrowa rywalizacja – pograliśmy w piłkę.
Po obiedzie mieliśmy zajęcia projektowe, podczas których – podzieleni na grupy – uczyliśmy się korzystania z programów graficznych. W Canvie zaprojektowaliśmy ulotki dotyczące fotowoltaiki, problemów społecznych po pandemii COVID-19, o mechanice pojazdowej, a wszystko to w oparciu o porównanie Polski i Grecji i w dwóch językach – angielskim i polskim.
Dużo się dzieje, a to dopiero początek. Pozdrawiamy w stylu greckim – εις το επανιδείν 😊

About Author