W maju tego roku  czterech uczniów Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, uczestniczyło w projekcie Erasmus+ . Projekt „ NAUKA W POLSCE+ PRAKTYKA W NIEMCZECH = SUKCES ZAWODOWY UCZNIÓW SZKÓŁ POWIATU GŁOGOWSKIEGO”. Pierwsza edycja tego projektu skierowana była, m.in.  do uczniów technikum o profilu technik pojazdów samochodowych oraz technik budownictwa. Szkoły prowadzone przez Powiat Głogowski  miały okazję skorzystać  z proponowanej formy i przyłączyć się do zrealizowania celów, które były założeniem Projektu.

   Ciekawy atut stanowił fakt, iż uczniowie podnosili  kompetencje językowe, porozumiewając się w języku obcym. Spróbowali, jak to jest  być dorosł i samodzielnym daleko od domu, podnieśli swoją  świadomość , jak wygląda prawdziwe, odpowiedzialne życie. Mieli okazję zobaczyć i przekonać się, że rzeczy, których uczą się teoretycznie, sprawdzają się w praktyce. Zdobywane kwalifikacje, umiejętności i kompetencje, uświadomiły im, że warto rozwijać się w kierunku technicznym.

   Niewątpliwie certyfikaty Europass Mobilność, które otrzymują uczestnicy projektu to dokument, który jest  ważny, przydatny, i otworzy drzwi do technicznej kariery zawodowej .

 

Słowniczek samochodowy – kliknij

 

Słowniczek budowlany – kliknij

About Author