Co roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, w tym roku będziemy go obchodzić po raz 35-ty. Inicjatywa ta powstała, żeby zwrócić uwagę na rosnącą liczbę osób używających wyroby tytoniowe i uświadomić społeczeństwo o negatywnych skutkach zdrowotnych związanych z nałogiem tytoniowym. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”.
Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został Konkurs Wiedzy o Szkodliwości Palenia Papierosów. Jego organizatorami byli: pan Tomasz Cierniak, pani Beata Kohlman oraz pani Sylwia Matuszewska.
Ponadto odwiedziła nas pani Barbara Szlendak z głogowskiego Sanepidu i wśród chętnych uczniów i nauczycieli przeprowadziła badanie profilaktyczne na wiek i pojemność płuc – Pulmolife. Przed badaniem szereg informacji na temat szkodliwości palenia tytoniu podała szkolna pielęgniarka – pani Anna Koman.
 

 

About Author