W ramach tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im Leonarda da Vinci w Głogowie przygotował bogaty program. Nasi nauczyciele: Beata Kohlman, Joanna Gajdzińska, Anna Tłuczek, Maciej Suski, Leszek Malica, Piotr Raczkowski, Jarosław Cech i Paweł Rząsa oraz przeprowadzili warsztaty, wykłady, konkursy oraz pokazy dla przedszkolaków, dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjalistów i młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnikami zajęć byli uczniowie Gimnazjum nr 3 i 5, uczniowie Gimnazjum z Kotli i Serbów, dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Lwówka Śląskiego oraz ASLANA, przedszkolaki z Przedszkola nr 19, młodzież Zespołu Szkół im J. Wyżykowskiego, Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz uczniowie naszej szkoły. W czasie spotkań uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazie z zakresu odnawialnych źródeł energii, uczestniczyli w warsztatach z budownictwa, a nasi najmłodsi uczestnicy wzięli udział w warsztatach aktywności twórczej. Niezmiernie dużym powodzeniem cieszyły się tematy związane z zasadami dobrego wychowania, osobistej kultury człowieka – „Savoir vivre – dobre maniery na co dzień i od święta” – prowadzone przez panią Beatę Kohlman i Macieja Suskiego dla trzech grup młodzieży. W zajęciach z doradcą zawodowym uczestniczyły również trzy grupy, a przeprowadzone warsztaty pozwoliły uczestnikom rozpoznać swoje preferencje i predyspozycje zawodowe. Dla nieco starszych uczestników pan Paweł Rząsa przeprowadził zajęcia, podczas których poruszył następujące zagadnienia: “Piłka nożna walczy z rasizmem“, “Program RESPECT“, “Wolontariat wśród zawodowych piłkarzy“, “Jak wyrobić sobie charakter przez uprawianie sportu?“. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła również w wykładzie lek. Marcina Gęsickiego, który w przystępny sposób zaprezentował rozmaite rodzaje broni miotającej, w tym przedmiotów nieuznawanych przez polskie prawo za broń (np. karabiny i pistolety pneumatyczne), sposób ich działania oraz skutki ich użycia. Podczas całego Festiwalu z zajęć w ZSSiB skorzystały 434 osoby.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ W ZAKŁADCE GALERIA.

About Author