Dnia 21 marca 2017r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. J. Heweliusza w Legnicy odbyły się eliminacje regionu  legnickiego „VII Dolnośląskiej Gali Talentów” pod patronatem Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Na scenie wystąpiły uzdolnione dzieci i  młodzież z placówek przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę godnie reprezentował KAROL WOJTCZAK z kl. III TA, który wykonał utwór „Partyzant” – zespołu Dżem.  Uczeń zrobił na publiczności ogromne wrażenie – zebrał wiele pochwał i oklasków. Opiekunem ucznia od klasy pierwszej jest pedagog szkolny – Beata Kohlman. Więcej informacji prezentujemy w rozwinięciu.

Karol odkrył swój talent muzyczny dopiero od czasów gimnazjum, obecnie śpiewanie sprawia mu ogromną radość i satysfakcję. Od kilku lat możemy usłyszeć jego śpiew w trakcie różnych  uroczystości szkolnych (rozpoczęcie lub zakończenie roku szkolnego, Gala Talentów, Dzień Edukacji Narodowej itp.). Chłopiec prezentował się również szerszej publiczności na terenie Głogowa:

– w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w trakcie  „Olimpiady na wesoło” – występy „Wolnej Sceny” (2016).

– w II Liceum Ogólnokształcącym podczas uroczystego otwarcia boiska szkolnego (2015).

Brał także udział w Festiwalu Piosenki Patriotycznej – ,,Vivat Polonia” w 2015 i 2014 roku.  Największym jego sukcesem jest zajęcie III miejsca w XVI Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Tańca w Gaworzycach (2015). Karol chciałby się rozwijać, doskonalić swój  talent, dlatego planuje udział w kolejnych konkursach. Trzymamy za niego kciuki i życzymy mu powodzenia oraz wielu sukcesów. 

About Author