4.03.2022r. gościliśmy w szkole  firmę lotniczą Collins Aerospace z Wrocławia. Z tej okazji odwiedzili nas również Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – p. Przemysław Bożek, dr Paweł  Modzel – Dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ w Głogowie oraz p. Anna Prokopczak – menedżer ds. Klastra Edukacyjnego LSSE. Uczniowie klas 3ta, 3tc i 4ta, czyli kierunku motoryzacyjnego, zapoznali się z profilem działalności firmy o globalnym zasięgu, wymaganiami rekrutacyjnymi oraz warunkami zatrudnienia.
Drugą część spotkania stanowił instruktaż projektowania i wykonania maszyn latających, którzy przeprowadzili inżynierowie tej firmy dla uczniów, reprezentujących naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie Learn&Fly w maju 2022 r. Trzymajcie kciuki za tę grupę odważnych pasjonatów modelarstwa!

About Author