„BIEG POMOCNIKÓW ŻYCIA PRZECIW POMOCNIKOM ŚMIERCI… 30 LAT PÓŹNIEJ”  W 1987r. z inicjatywy Jerzego Górskiego ulicami Głogowa odbył się „Bieg Pomocnicy Życia Przeciw Pomocnikom Śmierci”. Ideą imprezy było wskazanie na zagrożenia związane z narkomanią.

W  trzydziestą rocznicę tego wydarzenia – 18 października 2017r.- bieg w Głogowie został powtórzony.  W imprezie (na Placu Jana Pawła II, przy Pomniku Dzieci Głogowskich) wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Naszą szkołę godnie reprezentowała dziewięcioosobowa grupa pod opieką pedagoga szkolnego Beaty Kohlman.

W biegu brali udział następujący uczniowie: D. Foksa, J. Wtykło – z kl. II TC, D. Pałka – I TB, B. Rewers i M. Kmin – I B, K. Wojciechowski, Ł. Zieliński – III A,  J. Stanaszek, A. Zazulak – I TA. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. 

Organizatorzy mówili o wciąż aktualnym problemie związanym ze środkami psychoaktywnymi, w tym niezwykle niebezpiecznych dopalaczach.

Pan Górski jest bohaterem filmu „Najlepszy” (Nagroda Publiczności na Festiwalu w Gdyni), którego premiera odbędzie się w listopadzie br.

Organizatorami imprezy byli: Sport Górski, Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, Stowarzyszenie MONAR, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie, Stowarzyszenie Rowerowe Red Devils, Szkoła Podstawowa Nr 8, Cheerleaderki Chrobrego Głogów, GIMTV.

About Author