Dzień 8 maja 2014 r. to nie tylko czwarty dzień tegorocznych matur, ale także dwóch ważnych dla naszej społeczności wydarzeń. W rześki, słoneczny poranek w ZSSiB rozpoczęły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele z zaproszonych szkół podstawowych i gimnazjów.  Drużynę z Przedmościa reprezentował silny, sfeminizowany zespół gimnazjalistek. Dziewczyny – gościnnie na pamiątkowym zdjęciu zamieszczonym poniżej – zainteresowały się fotografiami wyeksponowanymi w holu szkoły. Uczniowie klasy elektromechanicznej (klasy IB) – jak na prawdziwych dżentelmenów przystało – od razu wzięli je pod swoje skrzydła. 🙂

 

8 maja to również pierwszy dzień ekspozycji zatytułowanej „Malarska Suita – projekt fotograficzny uczniów ZSSiB w Głogowie”.  Za inspirację posłużyły uczniom dzieła takich mistrzów malarstwa jak: Paul Cezanne, Albrech Durer, Jean- Babtiste Camille Carot, Francesco Hayez . W projekcie wzięli udział zainteresowani uczniowie realizujący w roku szkolnym 2013/2014 zajęcia wiedzy o kulturze z p. Joanną Gajdzińską.

 

 

_DSC0236

 

_DSC0250

 

_DSC0240

 

_DSC0231

 

_DSC0228

 

_DSC0225

About Author