„Szczęśliwy jest ten, który może komuś pomóc”

 Dnia 12 grudnia 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych po raz drugi wzięli udział w akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi „Głogów”„Zdaj krew razem z HDK ”. Naszym wspólnym celem było zdanie krwi dla śmiertelnie chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aż 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym bezinteresownym działaniu na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka.

 

Byli to M. Paszkiewicz (IV Ta), M. Mędrek (IV Ta), T. Karpiński (IV Ta), Ł. Dublij (IV Ta) , A. Babula (IV Ta), K. Kuncik (IV Tb), J. Szydłowski (III Ta), T. Sowa (III Ta), L. Papiernik (III Ta), M. Martuś (III Tc), B. Gardoń (III Tc), Ł. Kupis (III Tc), M. Giba (III Tc), A. Wróbel (Iv Tc), A. Karcz (III b), Piotr Tracz (III B), A. Domagała, A. Suleja oraz panie – Barbara Kazana, Dorota Jaremowicz i Aneta Sołtys. Łącznie zdaliśmy 13 litrów tego bezcennego daru!

Akcję wspierała również pani Krystyna Sołtys, która ufundowała chorym dzieciom piękne, pluszowe serce. To symbol naszego zaangażowania dla idei ludzkiego braterstwa.

 

Celem wyjazdu było także spotkanie z małymi pacjentami kliniki. Bardzo zależało nam na tym, by choć przez chwilę zapomnieli o wielkim bólu i ogromnym cierpieniu, by choć przez moment zagościł na ich twarzach uśmiech. Dlatego też obdarowaliśmy ich prezentami.

Chcielibyśmy bardzo podziękować pani dyrektor Janinie Nóżce, nauczycielom oraz całej społeczności uczniowskiej ZSSiB za wsparcie finansowe. Dzięki temu mogliśmy zakupić ogromną ilość słodyczy oraz artykułów potrzebnych do zajęć artystycznych, które odbywają się we wrocławskiej klinice. Ogromne podziękowania należą się również panu Robertowi Gregorczykowi, prezesowi Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi „Głogów” oraz pani Kamili Jastrzębskiej, którzy przyczynili się do popularyzowania wśród młodzieży idei honorowego oddawania krwi.

Nas nie trzeba już uświadamiać, przekonywać. My wiemy, że krew to najcenniejszy dar, jakim można obdarować drugiego człowieka. Dlatego też słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego – „Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, pomocą, sercem” – stały się naszą życiową dewizą!

Organizator akcji: Aneta Sołtys

About Author