„Zawsze bądź szlachetny.

Bądź do pomocy gotowy”

(J.W.Goethe)

Dnia 24 września 2013 roku uczniowie ZSSiB wzięli udział w akcji organizowanej przez Hutę Miedzi „Głogów” – „Zdaj krew razem z HDK”. We wczesnych godzinach rannych autokar z  młodzieżą i pracownikami KGHM wyjechał do Wrocławia. Naszym wspólnym celem było zdanie krwi dla śmiertelnie chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. W akcji wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły – Mateusz Paszkiewicz (IV Ta), Tomasz Karpiński (IV Ta), Patryk Kowalczyk (IV Ta), Mateusz Leśniewski (IV Ta), Łukasz Dublij (IV Ta), Mateusz Mędrek (IV Ta), Marcin Trudzik (IV Ta), Mateusz Wolak (IV Ta), Patryk Tesarski (III Tb), Piotr Wolski (IIITb) oraz opiekun grupy – p. Aneta Sołtys. Łącznie zdaliśmy 5 litrów tego bezcennego daru!

Celem wyjazdu było również spotkanie z małymi, cierpiącymi pacjentami kliniki. Nie było to łatwe spotkanie. W obliczu tragedii dziecka jesteśmy przecież tacy bezradni. Dzieci okazały się jednak naprawdę cierpliwymi, dzielnymi pacjentami, którzy w obliczu choroby wykazują się nieprawdopodobną dojrzałością. To spotkanie wiele nas nauczyło. Mali pacjenci kliniki uświadomili nam wszystkim, co tak naprawdę jest ważne w życiu – „Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym” ( S.Wyszyński). Nie wiemy, w jakim stopniu pomogliśmy tym niewinnym, bezbronnym istotom, ale jedno wiemy na pewno – będziemy pomagać stale. To im obiecaliśmy…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji w Galerii.

About Author