Józef Tischner wyznał, że: „Jedną z najbardziej bolesnych form zdrady jest skazanie człowieka pracy na pracę bez sensu”.Uczestnictwo uczniów ZSSiB w Głogowie w Akademickim Dniu Przedsiębiorczości organizowanym 20 września w PWSZ miało właśnie taki szczytny cel: zapobieganie poczuciu bezradności i rozgoryczenia na rynku pracy. Oby nasi uczniowie i absolwenci nigdy nie doświadczyli bolesności pracy bez sensu.

Hasło przewodnie seminarium brzmiało: „Twoja droga do sukcesu”.

   O zaletach pracy z pasją, samorealizacji, szukania ścieżek spełnienia zawodowego przekonywali prelegenci Sanden Manufacturing Poland z Polkowic – Agnieszka Hofman i BZWBK z Głogowa – E. Szefler – Lewandowska i Edyta Kozubek. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach z branży samochodowej i bankowej oraz warsztatach doradztwa zawodowego, zorganizowanych specjalnie dla naszych uczniów przez przedstawicieli OHP w Legnicy. Prowadząca warsztaty – Grażyna Pichla – wyraziła pozytywną opinię na temat dojrzałości wniosków i dyscypliny uczniów. Te superlatywy były jak miód na serca opiekunek grupy 30. uczniów – Julity Paterczyk – nauczyciela przedsiębiorczości i Joanna Gajdzińskiej – doradcy zawodowego.

    Z rozmów z młodzieżą oraz po analizie anonimowych ankiet dotyczących form pracy z doradcą zawodowym wiem, że macie ogromną potrzebę bezpośrednich spotkań z przedsiębiorcami i absolwentami, którzy osiągnęli sukces zawodowy – zatem takich przedsięwzięć na pewno będzie więcej!

                                                                                                                                                                                                                                              Joanna Gajdzińska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

About Author