W  piątek  10 lutego w naszej szkole  odbyły się warsztaty w ramach globalnego woluntariatu  ” AIESEC – global exchange program “ w trakcie, których młodzież mogła poznać kulturę, geografię i historię, tak odległych zakątków świata, jak Sumatra w Indonezji, gdzie mieszka Witri Indriana studentka pedagogiki o specjalności nauczycielskiej. Hee Jea, Kim studentka międzynarodowego biznesu w Seulu 10 miljonowej stolicy Korei Południowej leżącej tak blisko Korei Północej, jednego z najbardziej okrutnych i zamkniętych reżimów świata, ostatnim na ziemi państwem totalitarnym. Trzecia studentka Anna Czech z romantycznej Odessy- Ukrainy, czy czuje się zagrożona przez nie tak daleką ekspansję wojsk rosyjskich na Krymie? Na takie i inne pytania odpowiadali nasi goście. Więcej informacji oraz galerię zdjęć z wydarzenia prezentujemy w rozwinięciu.

 Czym jest AIESEC?

AIESEC powstał na świecie w 1948r., w odpowiedzi na bieżące wówczas konflikty zrodzone przez II Wojnę Światową. Według przedstawicieli państw członkowskich AIESEC, świat potrzebował liderów i to na młodych ludziach spoczywała odpowiedzilność za leprze jutro. Jest to największa na świecie niezależna organizacja, której głównym założeniem jest zwiększenie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej poprzez progrm wymiany praktyk. Działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od 45 lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie porzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.

I ty możesz przeżyć przygodę życia z AIESEC !!!

największą organizacją studencką.

Skończ szkołę i …      < aiesec.pl >

DSC03383

DSC03397

 DSC03390

DSC03391

About Author