Dziś – 1 marca 2019 roku w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w auli Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie odbyła się pasjonująca lekcja historii “Żołnierze Niezłomni” poświęcona pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Zaproszonym gościem, który poprowadził spotkanie z młodzieżą był pan Marcin Marciszak /prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

Przybliżył on młodzieży z klas Ib, Ic, ITa, IITa oraz obecnym na lekcji nauczycielom postacie “Żołnierzy Wyklętych”. Opowiedział także o osobistych przeżyciach ze spotkań z Rodzinami żołnierzy walczących w latach 19444 – 1963 o wolną Polskę. Obecni na prelekcji uczniowie, dyrekcja
i nauczyciele byli pod wrażeniem tej lekcji historii.
Pięknie dziękujemy uczennicy klasy I Tb Roksanie Foksie za wykonanie rysunków/portretów, które możemy podziwiać w holu szkolnym 🙂

About Author