W dniu 13.05.2019r. w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród dla laureatów X Konkursu Plastycznego im. Zenona Weinerta. Konkurs odbywa się cyklicznie dla uczczenia pamięci wieloletniego pedagoga, dla którego praca z młodzieżą była prawdziwą pasją. Jubileuszowa edycja odbyła się pod hasłem „Wiatr w żagle”. Wybór tematu był nieprzypadkowy, ponieważ pan Zenon Weinert był zapalonym żeglarzem.  Przez wiele lat organizował i prowadził dla młodzieży obozy, na których można było zdobyć patenty żeglarskie. Wielu uczestników ceniło sobie również organizowane przez niego obozy wędrowne, na których zarażał młodych ludzi zamiłowaniem do przyrody i piękna polskiej architektury.

                Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za wzięcie udziału w konkursie. Nadesłane prace zachwyciły jurorów swoją dojrzałością. Ich ocenianie sprawiło jury nie lada kłopot, ale również wielką przyjemność.  Jury w składzie: pani dyrektor Sylwia Chodor, pani dyrektor Maja Stachowiak i nauczyciel Mirosław Kołodziej wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Sophia Patyk ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej,

II miejsce: Marcin Panter z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach,

III miejsce: Jagoda Marciniak ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie.

 

Ponadto wyróżniono następujących uczniów:

Mikołaj Patyk ze Szkoły podstawowej w Jerzmanowej,

Jakub Ross ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie,

Roksana Ochałek ze Szkoły podstawowej w Wilkowie,

Karolina Kiekierz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach,

Weronika Kiekierz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach.

 

                Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody w postaci plecaków i upominków turystycznych renomowanych firm.

Pragniemy również podziękować sponsorom za ufundowanie nagród:  PB Modernpol, PRiUB Budrem oraz sklepowi Meander Sport za udzielone rabaty.

                Zapraszamy już teraz na następną edycję konkursu w przyszłym roku.

About Author