29 kwietnia 2015 roku odbyła się kolejna VI edycja Międzywojewódzkiego Konkursu Historycznego „Oblicza Głogowa”, pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa i Starosty Głogowskiego. Tematem tegorocznej edycji była Twierdza Głogów od jej powstania przez okres wojen napoleońskich. Trzyosobowe reprezentacje szkół z powiatów głogowskiego, polkowickiego, wschowskiego i z Zielonej Góry rywalizowały w zmaganiach historycznych przygotowanych przez Klub Batalionowy JW 3444 w Głogowie. Młodzież miała do pokonania 8 konkurencji. Znalezienie dwugroszówki w misce jednogroszówek w bloku koszarowym, podnoszenie kamieni czy szukanie cyfr na ścianie kazamaty to niektóre z przygotowanych zadań. Po zmaganiach w Twierdzy przyszedł czas na test przygotowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. Najwięcej punktów zdobyła Karolina Wróbel z ZSSiB w Głogowie uzyskując tytuł Omnibusa

W konkursie wzięło udział 11 drużynPierwsze miejsce w zmaganiach wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, drugie miejsce zajęła reprezentacja VII Liceum Ogólnokształcącego z Zielonej Góry a trzecie I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie. Rywalizujące drużyny musiały wykazać się nie tylko wiedzą ale i sprawnością w terenie szukając obiektów Twierdzy. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych, a wsparcie przy organizacji udzieliło szereg organizacji: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, Klub Batalionowy JW 3444, Komenda Hufca ZHP w Głogowie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Głogowskie Centrum Edukacji Zawodowej i Zespół Szkół Ekonomicznych i Miejskie Centrum Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Mikołaja w Głogowie.

 

Zdjęcia z Konkursu w zakładce GALERIA

About Author