Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie już od dziewięciu lat organizuje piłkarski turniej dla szkół średnich pod nazwą Euro Cup. W tym roku reprezentacja naszej szkoły okazała się ponownie najlepsza, nasi piłkarze wygrali wszystkie spotkania prowadzone na sztucznej murawie stadionu Chrobrego. Relacja w rozwinięciu.


– W tym roku zgłosiło się pięć szkół. Graliśmy systemem każdy z każdym. Poziom był wysoki, bo jest tu wiele osób, które na co dzień grają w klubach. Jest duże zaangażowanie, ale itrochę zabawy z piłką – mówi Paweł Rząsa z ZSSiB. Zbigniew Rak ze zwycięskiej ekipy podkreśla, że trzeba było się sporo napocić, aby wygrać cały turniej. – Ciężko się grało w tym upale. Dwie, trzy drużyny były na naprawdę na wysokim poziomie. Trzeba się było sporo nabiegać, aby uzyskać jakiś dobry rezultat – powiedział uczeń.

Na najlepszych czekały dyplomy, puchary i sprzęt sportowy. Na drugim miejscu turniej ukończył ZS Politechnicznych, na trzecim ZS im. J. Wyżykowskiego, na czwartym I LO i na piątym Technikum nr 6.
Królem strzelców został Amadeusz Żak, najlepszym bramkarze,m Jakub Papuga, a najlepszym zawodnikiem Szymon Gil. Imprezę współorganizował Chrobry Głogów, Miejski Szkolny Związek Sportowy i starostwo powiatowe.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

  1. Zbigniew Rak,
  2. Szymon Gil,
  3. Szymon Michałowicz,
  4. Karol Turański,
  5. Łukasz Durczyk,
  6. Mieczysław Gniewosz,
  7. Damian Olszanowski,
  8. Kacper Kowalski,
  9. Filip Brzoszczak,

GRATULUJEMY !

About Author