350 zgłoszonych projektów w całym województwie dolnośląskim, 150 wybranych do realizacji, w tym jeden z trzech projektów realizowanych w szkole, zainicjowany przez uczniów ZSSiB w Głogowie ruszył z impetem do realizacji 17 grudnia 2014 r.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach unijnego projektu Modernizacja Kształcenia zawodowego II   i zatytułowany został: „Implementacja systemu 5S przez pracowników firm i uczniów szkół zawodowych z uwzględnieniem wykorzystania nieużywanego sprzętu do celów dydaktycznych (learning by doing). Jest przykładem budowania skutecznej współpracy z lokalnym rynkiem pracy. Opiekę merytoryczną nad wykonaniem projektu pełni pracownik Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach, w którym troje uczniów ZSSiB wykonuje prototyp pneumatycznego modelu podwozia samochodowego (Mateusz Dańczak i Natalia Pastuszko z 2 kl. Technikum pojazdów samochodowych oraz Krzysztof Tomaszewski z 2 kl. ZSZ mechanik pojazdów samochodowych). Część elementów uczniowie będą wykonywali podczas zajęć praktycznych w Głogowskim Centrum Edukacji Zawodowej. Projekt kończy się w marcu 2015 r. konkursową prezentacją przed komisją oceniającą w Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu oraz napisaniem pracy dyplomowej poświęconej realizacji przedsięwzięcia. Z inicjatywą „podjęcia rękawicy” wyszła p. Joanna Gajdzińska – doradca zawodowy w ZSSiB, która zgłosiła projekt i zajmuje się koordynacją jego realizacji.

To jednak nie jedyny projekt, który realizowany jest w naszej szkole. Uczniowie klasy 4 Tc – Maciej Bartuś oraz Krystian Ilmak pod opieką pana Jarosława Cecha i pana Piotra Raczkowskiego realizują projekt “Modele stropów nowych technologii“, a uczniowie klasy 2 Tc: Rafał Danielkiewicz, Daniel Husar oraz Krzysztof Sławiński, pod czujnym okiem pana Ireneusza Pęciaka wykonywać będą model zegara elektronicznego zasilanego energią słoneczną z alternatywnym zasilaniem elektrycznym. Oba te projekty ruszają pełną parą już w styczniu. 🙂

About Author