Raper “Tadek” czyli Tadeusz Polkowski zawitał 10 maja do naszej szkoły. Raper znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był współzałożycielem. Wcześniej występował w lokalnej formacji DMF (Dwóch Małoletnich Fachowców). Od 2011 roku prowadzi również solową działalność artystyczną. Młodzieży naszej szkoły zaprezentował utwory z płyty “Niewygodna prawda”, m. in.: “Żołnierzy wyklętych”, “Balladę grudniową” czy “Elegię o chłopcu polskim”, będącą interpretacją wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Raper znany jest z tego, że jego utwory dotyczą przeważnie wspaniałych oraz tragicznych wydarzeń w polskiej historii.

Naszym uczniom bardzo podobał się występ rapera i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy będziemy mogli gościć go w naszej szkole.

About Author