W ramach tegorocznej XIX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im Leonarda da Vinci w Głogowie przygotował bogaty program.  Nasi nauczyciele: Beata Kohlman, Maciej Suski, Joanna Gajdzińska, Leszek Malica, Piotr Raczkowski oraz Anna Tłuczek przeprowadzili warsztaty, wykłady, konkursy oraz pokazy dla dzieci i młodzieży.  Uczestnikami zajęć  byli uczniowie  naszej szkoły, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie oraz gimnazjaliści z ASLANA. W czasie spotkań uczniowie mieli  możliwość uczestniczenia w  pokazie z zakresu odnawialnych źródeł energii, wzięli udział w warsztatach  z budownictwa, przeprowadzone zostały warsztaty aktywności twórczej dla najmłodszych oraz warsztaty z doradztwa zawodowego.  Młodzież naszej szkoły wysłuchała również wykładu ppłk dr Zbigniewa Grobelnego  Siły zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej- przeznaczenie, zadania, struktura.  Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez  mjr dr Mirosława Meńkarskiego Gry i zabawy z oporem własnego ciała w nauczaniu wybranych elementów samoobrony w zmiennych sytuacjach zagrożenia.

 Podczas całego Festiwalu z zajęć w ZSSiB skorzystało  320 osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce GALERIA.

About Author