W ramach tegorocznej XXI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych im. Leonarda da Vinci w Głogowie przygotował bogaty program.  

Nasi nauczyciele: Roman Kostrzewa, Piotr Raczkowski, Anna Tłuczek, Monika Markowicz, Adrian Nowicki, Leszek Malica, Beata Kohlman, Maciej Suski, Bernadetta Hübner- Kostrzewa, Sylwia Matuszewska, Jolanta Suska, Joanna Pruska przeprowadzili warsztaty, wykłady, konkursy oraz pokazy dla dzieci i młodzieży.  Uczestnikami zajęć  byli uczniowie  naszej szkoły oraz dzieci z głogowskich szkół podstawowych: SP 7,SP 8,SP 10, SP11.W czasie spotkań uczniowie mieli  możliwość uczestniczenia w  pokazie z zakresu odnawialnych źródeł energii- „Czysta energia”,  w warsztatach  z budownictwa „Buduj z nami”. Przeprowadzone zostały warsztaty aktywności twórczej, warsztaty upcyclingu – „ Budzimy stare przedmioty do życia”.  Odbyły się również  zajęcia „Niemcy- nasi sąsiedzi” oraz  „Savoir- vivre”.   Młodzież naszej szkoły uczestniczyła  w wykładzie połączonym z debatą zakończonym konkursem „ Polska 100”. Ciekawe były zajęcia przeprowadzone przez wykładowców Akademii Wojsk Lądowych im. T. Kościuszki :        kpt. mgr Robert Tomasik przyjechał z wykładem „ Rola i zadania Wojsk Obrony Terytorialnej” , a kpt. mgr Artur Zielichowski „Jak zostać przywódcą we współczesnych siłach zbrojnych ?”. Podczas całego Festiwalu z zajęć w ZSSiB skorzystało  515 osób.

About Author